Welcome!

Collection: Wholesome Food

Food we sell on the shop floor.

- Cold drinks - Essentials - Fresh Produce - Packaged Food

129 products
  • Redbrick's Coffee Coffee
    Regular price
    from $16.00
    Sale price
    from $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spices
    Regular price
    from $0.40
    Sale price
    from $0.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Natural Peanut Butter
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Almond Butter (All-Natural)
    Regular price
    from $8.50
    Sale price
    from $8.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tahini
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • House Granola
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snack Jar
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chai Coffee Bliss Ball Mix
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Three Mills Bakery Ancient Grain Sourdough
    Regular price
    from $9.00
    Sale price
    from $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Deek's Soy Free Besan Loaf
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Deek's Paleo Buckwheat Loaf
    Regular price
    $12.50
    Sale price
    $12.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Deek's Gluten Free Multiseed Loaf
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Hilltops Farm Free Range Eggs
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • True Organic Butter
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Natural Raw Honey - From Canberra
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bonsoy Soy Milk
    Regular price
    $5.50
    Sale price
    $5.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MilkLab Almond Milk
    Regular price
    $5.50
    Sale price
    $5.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oatly Oat Mylk - Barista edition
    Regular price
    $5.50
    Sale price
    $5.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Canberra Milk HiLo
    Regular price
    $3.90
    Sale price
    $3.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ridiculously Delicious Peanut Butter Bar
    Regular price
    $3.95
    Sale price
    $3.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Loving Earth Vegan Chocolate
    Regular price
    from $2.95
    Sale price
    from $2.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Whole Kids Snacks
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Coconut Milk
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Coconut Water
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Remedy Good Energy Kombucha
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Remedy Coconut Water Kefir
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Brown Rice Vinegar
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mirin
    Regular price
    $6.95
    Sale price
    $6.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Shoyu (Soy Sauce)
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Rice Paper
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yaki Nori (Sushi Nori) Sheets
    Regular price
    $7.95
    Sale price
    $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apple Cider Vinegar (with the mother)
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Balsamic Glaze
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Balsamic Vinegar
    Regular price
    $7.90
    Sale price
    $7.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Wine Vinegar
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Wine Vinegar
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pukka Tea
    Regular price
    $7.95
    Sale price
    $7.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spiced Dandelion Chai Tea Bags
    Regular price
    $0.00
    Sale price
    $0.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Rainbow Chai Tea bags
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Rainbow Chai Loose Leaf
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out