Welcome!

Collection: Wholesome Food

Food we sell on the shop floor.

- Cold drinks - Essentials - Fresh Produce - Packaged Food

108 products
  • Potato Sebago (Brushed)
    Regular price
    from $0.80
    Sale price
    from $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pumpkin (Butternut)
    Regular price
    from $5.20
    Sale price
    from $5.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pumpkin Kent
    Regular price
    from $5.95
    Sale price
    from $5.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberries (punnet)
    Regular price
    $6.90
    Sale price
    $6.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Capsicum
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Long Chillies (Bird's Eye)
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rhubarb (bunch)
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rocket
    Regular price
    from $1.80
    Sale price
    from $1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rockmelon
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rosemary (bunch)
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sage (bunch)
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snow pea -250gr
    Regular price
    $4.95
    Sale price
    $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snow Pea Sprouts 160gr punnet
    Regular price
    $3.90
    Sale price
    $3.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spinach Baby Loose 100gr
    Regular price
    $1.80
    Sale price
    $1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spring Onion (bunch)
    Regular price
    $4.95
    Sale price
    $4.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sweet corn (each)
    Regular price
    $2.45
    Sale price
    $2.45
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sweet potato
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tarragon (bunch)
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Thyme (bunch)
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomato Cherry
    Regular price
    from $2.99
    Sale price
    from $2.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomato field
    Regular price
    from $0.80
    Sale price
    from $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomatoes Truss
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Turnip
    Regular price
    from $1.20
    Sale price
    from $1.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Watermelon
    Regular price
    from $9.00
    Sale price
    from $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zucchini
    Regular price
    from $2.99
    Sale price
    from $2.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Zest Curry Bases
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Redbrick's Decaf Coffee
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peanut Butter Protein Ball Mix
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out